Dane osobowe

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

1. Nazwa administratora i dane kontaktowe:
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Bydgoszczy, plac Zbawiciela 2 , 85-058 Bydgoszcz, bydgoszcz@luteranie.pl
2. Dane kontaktowe inspektora danych osobowych:
Paweł Płoszek, plac Zbawiciela 2, 85-058 Bydgoszcz
3. Dane osobowe, w tym szczególne kategorie danych, są przetwarzane przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Bydgoszczy w związku z pełnionymi funkcjami statutowymi, korzystając przy tym z autonomii oraz niezależności gwarantowanej w szczególności przez art. 25 ust. 5 i art. 53 ust. 7 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz Ustawę z dnia 13 maja 1994 r. o stosunku Państwa do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 1994 r. Nr 73, poz. 323 z późn. zm.).
4. Dane osobowe mogą być przekazywane do innych administratorów w ramach struktur Kościoła.
5. Okres przetwarzania danych: zgodnie z prawem kościelnym lub odpowiednimi przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
6. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo:
a) żądania od administratora dostępu do danych osobowych jej dotyczących, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
b) do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
c) do przenoszenia danych, przy czym danych przetwarzanych w związku z wypełnianymi funkcjami statutowymi nie można usunąć.
7. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wniesienia skargi do Komisji Ochrony Danych Osobowych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej Polskiej na adres ul. Miodowa 21, 00-246 Warszawa lub elektronicznie kodo@luteranie.pl
8. Podanie niektórych wskazanych danych osobowych stanowi wymóg prawa kościelnego lub doktryny Kościoła i w związku z tym może stanowić warunek dokonania czynności kościelnej lub zawarcia lub wykonania umowy.
9. Jeśli do przetwarzania danych osobowych wymagana jest zgoda osoby, której dane dotyczą, ma ona prawo ją cofnąć w każdym czasie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s