XVI Międzynarodowa Letnia Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej – sprawozdanie

Zakończyła się XVI Międzynarodowa Letnia Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej w Tomaszowie Mazowieckim. Kiedy emocje już opadły a medale zostały rozdane czas podsumować wydarzenia ostatnich kilku dni. 
Tradycyjnie już diecezja Pomorsko – Wlkp. wystawiła wspólną drużynę, która tym razem była mniej liczebna niz zwykle. Zauważyć dało sie także wyraźną zmianę pokoleń, w zespole wystąpiło wielu młodych graczy. W składzie znalazło się miejsce dla zawodników z takich parafii jak: Piła, Poznań, Słupsk, Grudziądz, Toruń oraz oczywiście z Bydgoszczy.
Niestety takie odmłodzenie i pozbawienie doświadczonych graczy odbiło się na wynikach. Zarówno w piłce nożnej, koszykówce jak i piłce ręcznej zajeliśmy 4 miejsca. Mimo iż jest to dość wysoka pozycja to w porównaniu do wyników z poprzednich olimpiad, trzeba uznać je za niepowodzenie. Na szczęście wiele indywidualnych medali zagwarantowało naszej reprezentacji wysokie 8 miejsce w klasyfikacji punktowej. Najlepszym zespołem okazał sie Skoczów przed Goleszowem i Presov`em (Słowacja). 
Mimo słąbszych niż zwykle wyników, jesteśmy bardzo zadowoleni z występu. W końcu to rywalizacja a nie samo zwycięstwo jest najważniejsze. Każdy dał z siebie wszystko walcząc do samego końca, często przypłacając to bolesnymi kontuzjami. 
Wyjazd ten był także wspaniałą okazją do spotkania starych znajomych oraz poznania nowych. W poniedziałkowy wieczór na scenie zaprezentował się nam zaprzyjaźniony zespół N.O.C. z pilskiej parafii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s