Nowa płyta zespołu N.O.C. z Piły – "By pomóc…"

W czwartek 7 czerwca 2007 r., w Święto Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa na rynku muzycznym Kościoła ukazała się debiutancka płyta zespołu N.O.C. („Nie opuszczę cię”) z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile, zatytułowana „By pomóc…”. W ten sposób młodzi pilanie zaakcentowali rok 2007, przeżywany w polskim Kościele ewangelickim jako „Rok ewangelickiej liturgii i pieśni”. Zespół ten ukazują jedną z form muzyki, w szczególności zwróconą do młodzieży.
Płyta składa się z 10 własnych kompozycji zespołu (ballady, blues, reggae i rock), w których oprócz brzmienia trzech gitar, klawiszy i perkusji, kolorytu dodają skrzypce, flet poprzeczny i flażolet.
W zespole grają zarówno amatorzy, jak i osoby z pilskiej Szkoły Muzycznej. Różnorodność muzyki na płycie jest też efektem kompromisu, gdyż członkowie zespołu są zakorzenieni w różnych typach muzyki. Dlatego zespołu nie można zaszeregować do konkretnej typu grup muzycznych. Utwory nagrane na płycie napisane są w większość przez członków zespołu lub są opracowaniami tekstów biblijnych lub śpiewnikowych. Na płycie przewijają się głównie wokale dziewczęce (oprócz jednego utworu, spiewanego przez Łukasza), o trzech różnych barwach, ale i o różnym doświadczeniu – Ewa jest laureatką kilku konkursów wokalnych w Wielkopolsce, natomiast Marzena jest laureatką kilku konkursów na flecie poprzecznym. 
Jest to pierwsza płyta w Diecezji Pomorsko -Wielkopolskiej rockowego zespołu parafialnego i jedna z nielicznych w Kościele ewangelickim w Polsce z tego typu muzyką. 
Zespół składający z ośmiu osób grał już na wszystkich większych spotkaniach młodzieżowych, diecezjalnych i ogólnopolskich przeglądach oraz koncertach kościelnych. Brał też udział w akcji Polsatu „Podziel się posiłkiem” oraz w 15. finale Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy. Płyta w cenie 15 zł +VAT jest dostępna w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile (www.luteranie.pl/pila), można ją też nabyć w sklepie muzycznym Demo w Pile oraz w Wydawnictwie „Warto” (www.warto.cme.org.pl) lub w niektórych parafiach ewangelickich.
___________
Zespół pragnie podziękować:
Przede wszystkim Bogu, za wszystko czym nasz obdarza! Za jego opiekę i błogosławieństwo, za Prawdę, którą możemy głosić naszą muzyką.
Tym wszystkim, którzy nas wspierają czyli
Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile,
Urzędowi Miasta w Pile,
Starostwu Powiatowemu w Pile,
Firmie Polfurnit,
Szkole Muzycznej w Pile,
STUDIU NAGRAŃ „Q” ,
Zaprzyjaźnionym Parafiom z Poznania, Koszalina i Gorzowa Wielkopolskiego oraz
Patronom Medialnym: Tygodnikowi Pilskiemu, Radiu Koszalin i Wydawnictwu „Warto”.
___________
Zapraszamy też na najbliższe koncerty zespołu N.O.C.
Odbędą się w ramach Europejskiego Roku Równych Szans dla Wszystkich 2007, w którym zespół bierze udział (projekt „Muzyką przełamując bariery”):
16 czerwca – Poznań, godz. 19.00
30 czerwiec i 1 lipiec 2007: dwa koncerty w Gross Tűpfen (Turyngia – Niemcy)
14 lipiec – Chodzież 2007: Amfiteatr – ok. godz. 16.00

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s