Bydgoska „Noc Muzeów 2012”

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Bydgoszczy włączyła się do „Nocy Muzeów” otwierając dla zwiedzających kościół Zbawiciela . 

Świątynia została zbudowana w 1897r, według projektu berlińskiego architekta Heinricha Seelinga. W neogotyckim wnętrzu, zaprezentowano prace uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, fotografie Sławomira Kołtuńskiego „Stare cmentarze ewangelickie” i „Kościoły leśne” – wystawę przedstawiającą miejsca położone w beskidzkich lasach, zwłaszcza w Beskidzie Śląskim, gdzie w okresie kontrreformacji w latach ok. 1654- 1709 ewangelicy ze Śląska Cieszyńskiego potajemnie odprawiali nabożeństwa. 
Wieczór rozpoczął się o godzinie 17.00 koncertem studentów Koła Artystyczno – Naukowego Wydziału Wokalno- Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, którym towarzyszyła muzyka na zabytkowych organach Wilhelma Sauera. Wykonane zostały między innymi utwory Bacha i Haendla. Kolejne koncerty odbyły się o godzinie 18.30, 19.30 i 20.30 również w wykonaniu studentów Akademii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s