Aktywność naszego chóru w ostatnich miesiącach

Tegoroczna wiosna była bardzo pracowitym czasem dla naszego chóru. I, co najważniejsze, dołączyły do niego nowe osoby. 
IV Ekumeniczny Przegląd Pieśni Wielkanocnej


W kwietniu dostąpiliśmy szczególnego zaszczytu: zaproszeni zostaliśmy do udziału w Mszy Św. w rzymsko-katolickim Kościele NSPJ będącej jednocześnie egzaminem dyplomowym Pani Karoliny Tykwińskiej, Studentki (teraz już Absolwentki) Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie organów naszego kantora dr Jakub Kwintala. Pani Karolina grała na organach (liturgię i utwory organowe) oraz dyrygowała naszym chórem (klasa dyrygentury prof. Janusza Staneckiego). Dyplom odbył się 29 maja po zaledwie pięciu próbach (wystąpiliśmy w zastępstwie za inny chór). Było to o tyle trudne, że jednocześnie musieliśmy przygotować programy na IV Ekumeniczny Przegląd Pieśni Wielkanocnej (24.IV) oraz na Diecezjalny Zjazd Chórów w Pile (7-8.V). A żeby było jeszcze ciekawiej, do Piły nie mógł z nami pojechać nasz dyrygent i wystąpiliśmy pod kierunkiem Pani Joanny Chełczyńskiej, nowej dyrygent chóru w Toruniu. Tym bardziej więc cieszy bardzo wysoka ocena (oczywiście pełna piątka!) jaką otrzymała Pani Karolina. 😊

Diecezjalny Zjazd Chórów w Pile, dyr. Joanna Chełczyńska

Diecezjalny Zjazd Chórów w Pile, dyr.

Ale to nie koniec! Po tym sukcesie, w październiku zostaliśmy zespołem dyplomowym kolejnych dwóch Studentek Akademii Muzycznej, które będą z nami pracować aż do maja 2017 roku.

A już na początku grudnia jedziemy do Ostródy z koncertem adwentowo-bożonarodzeniowym.

A oto nagranie naszego występu oraz pieśni wykonanej przez wszystkich uczestników i słuchaczy na IV Ekumenicznym Przeglądzie Pieśni Wielkanocnej:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s