Zjazd Chórów w Toruniu

19 maja nasz chór wziął udział w XXXIII Diecezjalnym Zjeździe Chórów Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Tym razem gospodarzem była parafia toruńska. 
fot. Sławomir Kołtuński

Bydgoski Chór Ewangelicki PRO DOMINI wyjątkowo wziął udział jedynie w drugim dniu zjazdu. O godz. 10 w ewangelickim Kościele Św. Szczepana odprawiona została liturgia, podczas której kazanie wygłosił Biskup naszej diecezji ks. prof. Marcin Hintz. Po nabożeństwie odbył się koncert w wykonaniu wszystkich chórów diecezji działających przy parafiach w Toruniu, Poznaniu, Sopocie, Rypinie, Pile i Bydgoszczy. W takiej również kolejności, w drodze losowania, zespoły się zaprezentowały. 

Pro Domini zaśpiewał pieśni: Idź pod krzyż, Oby już wkrótce oraz niesakralny utwór Blue Skies, którego wykonanie wywarło bardzo duże wrażenie na słuchaczach. Dwie ostatnie pozycje są zupełnie nowe w repertuarze chóru. Pomimo pomniejszonego składu (nie mogło z nami pojechać do Torunia aż 7 osób) chór zaprezentował się z bardzo dobrej strony 😀

Kolejnym punktem było wykonanie przez połączone chóry trzech pieśni pod kierunkiem dyrygenta zespołu toruńskiego, Pani Joanny Tomczak. Na koniec koncertu ks. Biskup oraz ks. Michał Walukiewicz, proboszcz miejscowej parafii, wręczyli dyrygentom i prezesom chórów dyplomy oraz słynne toruńskie pierniki dla wszystkich chórzystów. Następnie artyści udali się na obiad i wspólne rozmowy, które zakończyły tegoroczny zjazd chórów.
WIĘCEJ ZDJĘĆ: Facebook

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s