Od 21 maja 2020 kościół Zbawiciela ponownie otwarty

Siostry i Bracia w Chrystusie,
Sympatycy Kościoła Zbawiciela,

21 maja w Święto Wniebowstąpienia Pańskiego o godz. 18.00 ponownie otwieramy kościół Zbawiciela w Bydgoszczy dla wiernych i w ten sposób umożliwiamy udział w nabożeństwie.

Niestety, nie oznacza to powrotu do sytuacji sprzed pandemii. Nadal obowiązują nas wszystkich przepisy dot. zachowania szczególnych środków ostrożności. Rada Parafialna jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo uczestników nabożeństwa. Musimy przestrzegać wszelkich zasad sanitarnych. Wiąże się to z szeregiem obostrzeń, które musimy wprowadzić w życie i dostosować się do ministerialnych wytycznych. Poniżej znajdują się najważniejsze informacje, z którymi należy szczegółowo zapoznać się i bezwzględnie ich przestrzegać.

1. Głównym ograniczeniem jest liczba osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwie. Według rozporządzenia w kościele może znajdować się 1 osoba na 10m2, co w przypadku kościoła Zbawiciela w Bydgoszczy oznacza maksymalnie 80 osób (nie licząc duchownych i osób z obsługi liturgicznej).

2. Wszystkie osoby przebywające w kościele są zobowiązane do zachowania bezpiecznej odległości co najmniej 2 metrów od kolejnej osoby (nie dotyczy rodzin zamieszkujących w jednym gospodarstwie domowym). Prosimy o siadanie w ławkach w maksymalnym rozproszeniu, wykorzystując wyłącznie oznaczone śpiewnikiem miejsce.

3. Przy wejściu do kościoła oraz przy wyjściu należy bezwzględnie zdezynfekować ręce (środek dezynfekujący będzie dostępny w przedsionku kościoła na stoliku). Prosimy o wychodzenie w odstępach, z zachowaniem co najmniej 2-metrowego dystansu.

4. Jednocześnie informujemy, że zgodnie z zaleceniem synodalnych komisji: teologicznej oraz liturgicznej, wszystkie nabożeństwa będą nabożeństwami Słowa, tzn. do odwołania będą odbywały się bez sakramentu komunii świętej.

5. W trakcie nabożeństw nie będą prowadzone szkółki niedzielne dla dzieci. Po nabożeństwie nie będą również czynne: punkt kancelaryjny, stoisko z literaturą. Niestety ze względów sanitarnych jesteśmy zmuszeni również całkowicie wyłączyć z użytkowania toaletę.

6. Przypominamy, że wszyscy uczestnicy nabożeństwa (oprócz duchownych sprawujących kult religijny) zobowiązani są do prawidłowego noszenia maseczki ochronnej lub innego materiału, zasłaniającego usta i nos, przez cały okres trwania nabożeństwa).

Osoby starsze (od 60 roku życia) oraz osoby z chorobami współistniejącymi (np. choroby układu krążenia, cukrzyca, przewlekłe choroby układu oddechowego, nadciśnienie tętnicze, nowotwory) zachęcamy do pozostania w domu i uczestniczenia w nabożeństwach transmitowanych za pośrednictwem radia, telewizji i internetu. Również rodziny z małymi dziećmi oraz osoby dojeżdżające do kościoła środkami komunikacji miejskiej zachęcamy do pozostania w domach.

Osoby mające jakiekolwiek symptomy choroby zakaźnej, takie jak: gorączka, kichanie, kaszel, uczucie rozbicia i bólu w kościach prosimy o bezwzględne pozostanie w domach.

Wiemy, że wszystkie powyższe ograniczenia są trudne do spełnienia. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, abyśmy wspólnie, w trosce o siebie nawzajem, dostosowali się do wszystkich wytycznych i przestrzegali zasad bezpieczeństwa. Niechaj to będzie naszym wspólnym wyrazem chrześcijańskiej odpowiedzialności i realizacji przykazania miłości bliźniego.

Rada Parafialna

Bydgoszcz, dnia 18 maja 2020 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s