Diecezjalny Zjazd Młodzieży w Kaliszu

W dniach od 25-27 kwietnia br. w Kaliszu odbył się Diecezjalny Zjazd Młodzieży Ewangelickiej. Młodzież przywitał proboszcz parafii ks. dr. Krzysztof Rej wraz z kaliska młodzieżą. Po wspólnym śpiewie i kolacji jeden z kaliskich parafian Gustaw Elb oprowadził nas po Kaliszu ukazując jego wspaniałe uroki. Po nocnej przeprawie uliczkami najstarszego miasta w Polsce udaliśmy się na miejsce zakwaterowania gdzie czekał seans filmowy, w którym wyświetlono m.in. film pt. \”Pręgi\”. Wprowadził on nas w tematykę zjazdu – \”WYCHOWANIE\” jak również wzbudził w nas emocje i pobudził do myślenia. Następnegoranka udaliśmy się do dawnej rezydencji Działyńskich w Gołuchowie. Tam mieliśmy okazjęzwiedzić wspaniały zamek z XVI wieku. Po czym spacerowaliśmy po wspaniałym i bogatym w roślinność parku znajdującym się na terenie posiadłości. Naszym chwilowym przystankiem była chata góralska znajdująca się na polanie sąsiadującej z jeziorem w 
centralnym punkcie parku. Mieliśmy czas nie tylko na odpoczynek ale również na ciekawądyskusję oraz przemyślenia związane z wychowywaniem młodzieży. Po swych refleksjach udaliśmy się do zagrody Żubrów, Danieli, Dzików i Koni polskich gdzie po drodze podziwialiśmy paśniki i schronienia dla zwierząt. Po udanym spacerze wyruszyliśmy w drogę powrotna do Kalisza.
W centrum parafialnym czekały już na nas słodkości oraz kolejne porcje wrażeń. Każdy z nas miał okazje wziąć udział w scenkach, które sami przygotowaliśmy. Największą furoręzrobiła scenka zatytułowana \”12 lat później.. rodzina Chwastek\” Po kolacji wyruszyliśmy do miejsca zakwaterowania gdzie mieliśmy czas wyłącznie dla siebie.
Rano po wspólnym śniadaniu młodzież udała się do kaliskiej kaplicy gdzie wzięła udział w nabożeństwie. Nabożeństwo było inne niż zwykle, zbór śpiewał pieśni młodzieżowe amłodzież czytała Słowo Boże.
Po nabożeństwie nadszedł jak zwykle smutny moment, ponieważ trzeba było wracać do swoich rodzin i codziennych obowiązków.
W zjeździe brało udział 25 osób z parafii Bydgoszcz, Kalisz, Kępno, Ostrów Wlkp., Poznań. Opiekunami byli ks. Dariusz Chwastek, ks. Michał Kuhn, Ewa Banaszak, Przemysław Mikler.
Sandra Śliwka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s