Konfirmacja 2009

W Święto Zesłania Ducha Świętego, 31 maja br, w kościele Zbawiciela odbyła się konfirmacja. W tym roku przystąpiło do niej czterech konfirmantów: Leszek Jasiński, Paulina Loskot, Monika Lewandowska i Krzysztof Sobota. Uroczyste nabożeństwo prowadzili: ks. Marek Loskot, Ks.Tadeusz Narzyński i ks.Henryk Reske.
Słowo konfirmacja pochodzi z łaciny i oznacza \”umocnienie\” oraz \”potwierdzenie\”. W konfirmacji chodzi więc o umocnienie w wierze w czasie nauki konfirmacyjnej i potwierdzenie Chrztu Świętego w chwili konfirmacji. Polega ona na publicznym wyznaniu wiary i złożeniu ślubowania wierności Bogu i Kościołowi przed zgromadzonym zborem – jest więc wyrazem dojrzałości chrześcijańskiej. 
W kazaniu ks. Marek Loskot między innymi powiedział: Drodzy Konfirmanci! W dniu dzisiejszym wyznacie swoją wiarę w Jezusa Chrystusa Pana i Zbawiciela. Wiele razy powtarzaliśmy sobie na lekcjach konfirmacji, że ta dzisiejsza uroczystość to nie będzie tylko szczególny dzień, do którego doprowadzili was wasi Rodzice i Wasz bydgoski zbór, ale jest to dzień wyjątkowy przede wszystkim dlatego, że tak chce żywy Bóg, kochający i troszczący się o wasze życie. On udzielił wam swojego Ducha, abyście odrodzeni do nowego życia byli ludźmi na wskroś szczęśliwymi i radosnymi. To Duch Święty włączył was we wspólnotę Kościoła, a dopełnieniem tego jest dzisiejszy dzień. Dzisiaj po raz pierwszy przystąpicie do Stołu Pańskiego.(…) Moi drodzy przyjaciele! Zaufajcie Bogu. Nie lękajcie się dawać dobrego świadectwa, niech dzięki waszej służbie uwielbione zostanie imię Chrystusa na całej ziemi!
Oprawę muzyczną uroczystości przygotował Chór Parafialny pod dyrekcją p. Karola Marcinkowskiego, p Michał Marcinkowski – skrzypce i p. Ewa Kamrowska – śpiew.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s