Bydgoszczanie w Sopocie

W sobotę, 19 lutego 2011 r. w sopockim kościele p.w. Zbawiciela odbyła się konsekracja i wprowadzenie w urząd biskupa ks. prof. Marcina Hintza. Aktu konsekracji dokonał zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec, bp Tadeusz Szurman oraz bp Turku w Finlandii, Karlo Kalialli. Nowy Biskup wygłosił do licznie zgromadzonych gości kazanie oparte na słowach Psalmu 143,10: \”Naucz mnie czynić wolę swoją, Bo Ty jesteś Bogiem moim. Niech dobry duch Twój prowadzi mnie po równej ziemi\”.
Sobotnie uroczystości miały spotęgowaną doniosłość, po 19 latach służby biskupa diecezjalnego na zasłużoną emeryturę przeszedł ks. bp Michał Warczyński. W imieniu diecezji podziękowanie za wykonaną pracę na stanowisku biskupa, trud i włożone serce złożył kurator diecezjalny, mec. Dawid Binemann-Zdanowicz. Biskup Kościoła w podzięce za wykonaną służbę przekazał srebrny krzyż biskupi. 
Na tak podniosłej uroczystości dla całego Kościoła i diecezji nie mogło zabraknąć również nas! Bydgoski zbór reprezentowała grupa 10 parafian. Naszą podróż rozpoczęliśmy Słowem Bożym i modlitwą o prowadzenie. Podróż do Sopotu upłynęła nam na rozmowach i śpiewie pieśni. Możliwość wspólnego słuchania Słowa Bożego i modlitwa podczas nabożeństwa konsekracyjnego pozwoliły nam przeżyć braterską wspólnotę miłości, w której wszystko, co dzieli schodzi na dalszy plan. Po uroczystościach udaliśmy się na obiad. Pizza Calzone królowała na naszym stole. Rozmowy zdominował temat uroczystości, kazania, a także osoby nowego Biskupa, z który wszyscy wiążemy duże nadzieje. Podróż powrotna upłynęła nam na śpiewie pieśni. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do naszych domów, za co chwała Najwyższemu.
Dawid Sabara

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s